Takviye edici gıda Ar-Ge çalışmalarımızı hekimlerden aldığımız geri bildirimler ile sağlık  alanındaki güncel bilimsel bilgiler ışığında yürütüyoruz. 2017 yılından bu yana en başta doktorlar olmak üzere, hemşire ve diyetisyenlerden de oluşan oldukça geniş bir sağlık profesyoneli kitlesi ile direkt iletişim halindeyiz. Sağlık profesyonellerinden aldığımız geri bildirimler ve sağlık alanındaki Dünya'daki  güncel gelişmeler yeni Ar-Ge projelerimiz için başlangıç noktasını oluşturuyor.

CT Pharma Research takviye edici gıda Ar-Ge alanında “Custom-Tailored”  “Özel Uyarlanmış” çözümler sunar.

Takviye edici gıdalar, normal beslenmeyi takviye etmek amacıyla vitamin, mineral, protein, karbonhidrat, lif, yağ asidi, aminoasit gibi besin öğelerinin veya bunların dışında besleyici veya fizyolojik etkileri bulunan bitki, bitkisel ve hayvansal kaynaklı maddeler, biyoaktif maddeler ve benzeri maddelerin konsantre veya ekstraktlarının tek başına veya karışımlarının kapsül, tablet, pastil, tek kullanımlık toz paket, sıvı ampul, damlalıklı şişe ve diğer benzeri sıvı veya toz formlarda hazırlanarak günlük alım dozu belirlenmiş ürünlerdir. 

CT Pharma Research Ar-Ge Laboratuvarında takviye edici gıda ürünlerinin Ar-Ge çalışmaları güncel regülasyonlara uygun olarak gerçekleştirmektedir.

Tüm Ar-Ge çalışmaları TÜBİTAK Martek Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nde yer alan CT Pharma Research Ar-Ge laboratuvarında gerçekleştirilmektedir.

Takviye edici gıdaların Ar-Ge çalışmaları tamamlandıktan sonra başvuru dosyası hazırlanarak Tarım ve Orman Bakanlığı'na sunulur ve onay alındıktan sonra piyasaya sürülür. 

CT Pharma Research Ar-Ge Laboratuvarında geliştirilmiş olan takviye edici gıdaların Türkiye'de satış ve pazarlaması kardeş şirketlerimiz TFLL Farma ve Planto Sağlık tarafından yapılmaktadır. Ayrıca Türkiye'de geliştirilip üretimi yapılan takviye edici gıdalarımız Belçika Sağlık Otoritesi tarafından da onaylanmış olup, TFLL PHARMA BV olarak Belçika'da faaliyet gösteren kardeş şirketimiz tarafından Belçika pazarında da satılmaktadır.

CT Pharma Research Ar-Ge Laboratuvarında geliştirilmiş olan takviye edici gıdalara aşağıdaki online satış sitelerinden ulaşabilirsiniz:

Türkiye'de satışı yapılan Custom Supplements markalı ürünler için www.aboutfuture.shop

Belçika'da satışı yapılan Custom Supplements markalı ürünler için www.aboutfutureshop.com

Türkiye'de satışı yapılan Planto Food Supplements markalı ürünler için www.plantohealthhouse.com

 

Geliştirilen Ürünler