- Misyon & Vizyon
 - Genel Bakış
 - Kurucumuz

 

 

 

 

 

Biz Kimiz

Türkiye ve Ortadoğu ilaç sektöründe uzun yıllar boyu edinmiş olduğumuz tecrübeyle müşterilerimize uzun vadeli ve verimli danışmanlık çözümleri sunmak amacıyla yola çıktık. Kalite, uzmanlık, deneyim ve güven arayan ilaç firmalarına esnek çözümler sunmak için çalışıyoruz.

Ne Yaparız

Bilimsel metodolojiye dayanan yöntemler kullanarak, müşterilerimizin mevcut ürünlerinde iyileştirme hizmeti sunmanın yanı sıra, mevcut durumlarını analiz ederek portföylerine uygun yeni ürün seçimi ve bu ürünlerin geliştirilmesi aşamalarında da destek sağlıyoruz. Müşteriye özel çözüm üretme anlayışımız ile Türkiye’ye özgü koşulları birleştirerek en uygun çözümleri geliştiriyoruz. Geleceğe odaklanarak yeni teknolojiler ile esnek danışmanlık hizmetlerimizi birleştiriyor ve müşterilerimiz için en iyi sonuçlara ulaşmayı hedefliyoruz. Ayrıca Ar-Ge, üretim, kalite, satış ve pazarlama bölümlerinde çalışan personele yönelik farmasötik teknoloji ve ürün geliştirme, farmasötik biyoteknoloji, farmasötik patent uygulamaları, ilaç uygulamalarında uluslararası patent kuralları ve farmasötik kalite konularında çeşitli eğitimler düzenliyor, güncel gelişmeleri aktarıyoruz.

Neden Out-Sourcing

Rekabetin hızla yoğunlaştığı çok dinamik bir sektör olan ilaç sektöründe farmasötik teknoloji uygulamaları da sürekli gelişiyor. Rekabet açısından ruhsatlı ürünlerde ürünün piyasadaki mevcudiyetini korumak, yeni ürünlerde ise ilk jenerik olarak veya doğru zamanda piyasaya girmek her geçen gün daha da önem kazanıyor.

İlaç firmaları farmasötik teknoloji alanındaki gelişmeleri takip ederek, mevcut ürünlerinde optimum süre ve maliyete ulaşarak verimliliklerini ve karlılıklarını artırabilirler. Ancak rutin üretimden sorumlu uzmanların, iş yüklerinden dolayı teknolojik gelişmeleri izleme ve uygulama imkanları kısıtlı olmaktadır. Bu amaçla CT Pharma Consulting olarak, sizin adınıza tüm dünyadaki yenilikleri izlemeyi ve firmanız için en iyi çözümleri sunmayı hedefliyoruz. Bu noktada mevcut üretim parkınızın sorunlarının giderilmesi, verimliliğinizi artıracak ve yeni ürünlere daha fazla yer açılmasına imkan sağlayacaktır.

Yeni ürün seçiminde ise alternatif moleküllerin, firmanın mevcut ürün portföyü, Türkiye’deki üretim şartları, geçerli mevzuata göre değerlendirilmesi ve ilk jenerik olarak piyasaya çıkması önem kazanmaktadır. Bu amaçla CT Pharma Consulting olarak, mevcut durumunuzu analiz ederek, portföyünüze en uygun yeni ürün seçimi ve bu ürünlerin geliştirilmesi aşamalarında firmanıza optimum desteği sağlamaktayız.